Martin Hýrošš zo Slovenskej sporiteľne obohatí ako speaker májovú DIMAQ Akadémiu

  • Home
  • Novinky
  • Martin Hýrošš zo Slovenskej sporiteľne obohatí ako speaker májovú DIMAQ Akadémiu

V máji začíname s druhou edíciou DIMAQ Akadémie v tomto roku, na ktorej vystúpi aj Martin Hýrošš, Web & Performance Marketing lead v Slovenskej sporiteľni, ktorý stojí za oceňovanými  kampaňami „Aj ľudia ako vy investujú“ či „Budúcnosť je vaša“. Podelí sa o zadávateľský pohľad na digitálny marketing z pozície lídra bankového sektoru.


O tom, čo by rád odovzdal na Akadémii jej účastníkom, ale aj o vzdelávaní a napredovaní marketingového oddelenia v Slovenskej sporiteľni sa rozprával s Dašou Karpelovou, riaditeľkou združenia IAB Slovakia, ktoré projekt DIMAQ realizuje.

 

Martin, veľmi ma potešilo, keď si bez váhania prijal ponuku vystúpiť na májovej Akadémii. Čo je najväčšou motiváciou?

Ďakujem za pozvanie. Mojou hlavnou motiváciou je po pozitívnej spätnej väzbe na môj minuloročný vstup počas DIMAQ raňajok podeliť sa s účastníkmi o praktické skúsenosti z pohľadu zadávateľa. Chcem tak doplniť celu skladačku DIMAQ Akadémie, aby účastník získal popri teoretických a praktických informáciách zo strany lektorov z agentúrneho prostredia aj know-how zo strany zadávateľa. V neposlednom rade je práve toto forma, ktorá vie prispieť k zvýšeniu úrovne vzdelanosti na strane klientov a to je prínosné pre celé  slovenské marketingové prostredie.


Na čo sa môžu účastníci Akadémie tešiť, čo im prezradíš z vašej digitálnej „kuchyne“?

Budem sa snažiť priblížiť viacero praktických skúseností z našich performance a brandových kampaní.  Prejdem bližšie na náš  mediaplaning a postupy pri  tvorbe samotných kampaní, či vyhodnocovanie.  Samostatne sa budem venovať aj používaniu technologických toolov a čas ostane aj na otázky účastníkov ?


Určite nikomu neunikli vaše kreatívne komunikačné kampane, ktoré získavajú mnohé ocenenia a často aj pochvaly na sociálnych sieťach. Čo podľa teba stojí za týmito úspechmi?

Základom úspechu je voľba brand pozicioningu Slovenskej sporiteľne ako inovatívneho a zodpovedného lídra. Ten sa pretavil do konceptu Budúcnosť je vaša so sériou kvalitných  exekúcií otvárajúcich dôležité témy.  V aktuálnej kampani je to budúcnosť tejto krajiny. Kampaň je reakciou na celospoločenskú tému masívneho odchodu mladých za vzdelaním a prácou do zahraničia.  Pri produktovej komunikácií nám pomáha aj značka George.

Za našimi úspechmi stojí okrem kreatívneho piliera aj mediálne plánovanie nielen brandovej ale aj produktovej komunikácie. Popri TV sa do veľkej miery sústreďujeme práve na digitálne kanály a na kvalitu samotného webu. Nehovoriac o tom, že tieto úspechy by sme nedosiahli bez podpory agentúr Zaraguza, Screenstein a Wavemaker Slovakia.


Ty sám si si spravil DIMAQ certifikát. Vzdelávacím programom DIMAQ prešlo veľa zamestnancov vašej spoločnosti. Aká je vaša stratégia z hľadiska vzdelávania tímu? V čom vám DIMAQ pomáha?

Áno a už mi bude pomaly expirovať. Musím ísť na obnovu. ? Chcel som sa niečo nové naučiť, ale hlavne si aj veľa vedomostí potvrdiť či oživiť. Najlepšie na akadémii je hlavne jej ukončenie skúškou, čo vás naozaj motivuje dôsledne si všetky veci poctivo a do hĺbky prejsť. Mojou osobnou motiváciou boli aj ostatní účastníci kurzu – profíci z digitálnej mediálnej agentúry ? DIMAQ certifikát absolvovala už väčšina nášho teamu. Jeho výhodou je široké pokrytie oblastí, navyše vhodne dopĺňa naše interné a externé vzdelávacie cesty. Vzdelávanie digitálnych zručností našich kolegov sa snažíme zlepšovať aj prostredníctvom môjho digitálneho tímu a to aj individuálnym prístupom.


Aké pozície najčastejšie zastávajú ľudia, ktorí sa rozhodli pre DIMAQ Akadémiu? Aké máte interné feedbacky na DIMAQ od vašich zamestnancov?

Digital je u nás integrovaný naprieč všetkými zložkami marketingovej komunikácie, a preto sa tohto programu zúčastnila už väčšina členov nášho Digital, brand, PR či event oddelenia.


Na záver jedna osobná otázka: Čo bola najväčšia digitálna/mediálna výzva v rámci tvojej práce v poslednej dobe? Čo ťa najviac baví a teší?

Výzvy prichádzajú kontinuálne a to je na tejto práci super. Pred časom som si dal osobnú výzvu personálne posilniť a zvýšiť digitálnu kompetenciu môjho tímu nad bežný rámec zadávateľa, či v porovnaní s konkurenciou. Môžem povedať, že sa to úspešne podarilo a vidím posun ako dnes interne pristupujeme k webu, analytike, dátam či PPCčkam.

Predo mnou je však zásadná výzva v oblasti riešenia ďalšieho spracovania klientskych dát, ktoré vstupujú do media toolov a zásadne tak ovplyvňujú výkonnosť našich kampaní.

Je však dôležité, že mám priestor sa realizovať a riešiť rozvoj a efektivitu digitálu takej značky akou je Slovenská sporiteľňa. Potom je práca viac ako potešením ?


Prednášku Martina Hýrošša spolu s mnohými ďalšími témami z digitálu si môžeš vypočuť počas májovej DIMAQ Akadémie  v termínoch 17.,18.,19. a 25. 26.5.22 Na tento komplexný kurz digitálneho marketingu sa možeš prihlásiť ihneď.